Yurtiçi Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
X

Hakkımızda

1970 yıllarda küçük bir mobilya atölyesinde ağaca form verme tutkusuyla başlayan süreç bugün Thonet Mobilyada aranan Albanis markasını yaratmıştır. İlk yıllardan beri Thonet üreten firmamız,araştırmacı bakış açısı , geliştirdiği bilimsel yöntemlerle bugün Türkiye de ağacı büküp ,istediği formu verebilen ilk ve tek firma haline gelmiştir. Bu süreç uluslararası bilgi birikimini bilimsel deneylerle bir potada eriterek gerçekleşmiştir.

Vazgeçmeden sürdürdüğümüz deneysel çalışmalar sayesinde gerçek Thonet üretiminin tüm teknik incelikleri artık çözülmüş bulunmaktadır.Diğer taraftan tasarım ekibimizin ortaya çıkardığı farklı ve çarpıcı çeşitli modeller,estetik çizgileriyle her türden zevke ve konfora cevap verebilmektedir.

Tamamen elle büküm tekniği ile üretim yapmak her ne kadar zor olsa da sürekli artan kapasitemizle hem yurtiçinden hemde birçok dünya ülkesinden gelen yoğun taleplere cevap verebilmekteyiz.

200 yıllık Thonet geleneğine saygıyla ALBANİS imzası taşıyan her ürün,oteller,barlar,restoranlar, cafeler ve konutlarda estetiğin, kalitenin ve sağlamlığın simgesi haline gelmiştir.

“Albanis Sandalye , halen Türkiye’nin buharla büküm tekniğini kullanarak eksiz Thonet üreten ilk ve tek sandalye fabrikasıdır.”